17 Oct 2019 | Vremea în : °C
Bitpress
Echipa de fotbal a Primăriei Mioveni a câștigat Cupa Asociației Orașelor din România!

În perioada 24-28 septembrie, la Năvodari s-a desfășurat Turneul Final al Cupei Asociației Orașelor din România.

Echipa de fotbal a Primăriei Mioveni și a structurilor subordonate s-a calificat în Faza Semifinală a Cupei Orașelor din România la Minifotbal, după ce a învins echipa Balsului (4-3) și a făcut egal cu Huedin (2-2).

Cele 10 echipe echipe participante (Mioveni, Huedin, Lehliu Gară, Sânnicolau Mare, Plopeni, Seini, Șomcuța Mare, Făurei, Năvodari și Balș) au fost împărțite în 2 grupe de către 5, iar primele 4 echipe din cele 2 grupe au jucat în semifinale.

Mioveniul a fost prima echipa calificată din cele 4 în semifinală, unde a întâlnit Plopeniul și a câștigat, cu scorul de 2-1 (1-1).

În finala mare disputată astăzi cu echipa Năvodariului, jucătorii Mioveniului au folosit pe teren toate reflexele moștenite din vremurile când jucau fotbal adevărat și au reușit o prestație de 10. 10 goluri!...

10-1 (5-0), un scor nefiresc pentru o finală, dar firesc pentru o întrecere colegială, așa cum este Cupa AOR.