Lista parlamentarilor, judet cu judet

Comenteaza   0

English version English    Versiunea in limba Romana Romana
Lista parlamentarilor, judet cu judet
Galerie: foto [0]   video [0]

Trebuie sa recunosc faptul ca aceste alegeri parlamentare uninominale mi-au produs o imensa satisfactie, dupa ce i-am vazut pe unii dintre politicieni dandu-si pumni in cap ca au putut vota asa ceva. Dupa ce au ametit electoratul cu necesitatea unui astfel de vot, cu importanta sa, fiecare partid incercand sa-si adjudece ideea unui astfel de genial vot, acum stau si se jelesc, uitandu-se cum au iesit pe primul loc, dar n-au pupat colegiul. Personal, mi se par absolut penibili cei care acum se jelesc cu vorbe si vorbesc despre injustetea unui astfel de vot. In definitiv, asta si-au dorit, asta au avut. Candidatii castigatori din Arges vi i-am prezentat, asa ca, pentru cei interesati, vom enumera si numele celor care au castigat alegerile in celelalte judete ale tarii, in Capitala si Diaspora. 

Diaspora
1. William Branza (PD-L) Camera Deputatilor
2. Mircea Lubanovici (PD-L) Camera Deputatilor
3. Tudor Pantiru (PSD+PC) Camera Deputatilor
4. Koto Iosif (UDMR) Camera Deputatilor
5. Viorel Riceard Badea (PD-L)Senat
6. Raymond Luca (PNL) Senat

Municipiul BUCURESTI
Camera Deputatilor
1. Bogdan Olteanu (PNL)
2. Daniel Budurescu (PNL)
3. Ludovic Orban (PNL)
4. Costica Canacheu (PD-L)
5. Georgian Pop (PSD-PC)
6. Rodica Nassar (PSD-PC)
7. Florian Popa (PSD-PC)
8. Brandusa Novac (PD-L)
9. Theodor Paleologu (PD-L)
10. Catalin Croitoru (PSD-PC)
11. Sulfina Barbu (PD-L)
12. Cristian Petrescu (PD-L)
13. Daniel Pirpiliu (PD-L)
14. Radu Zatreanu (PD-L)
15. Silviu Prigoana (PD-L)
16. Sergiu Andon (PSD-PC)
17. Ruxandra Jipa (PSD-PC)
18. Doina Burcau (PSD-PC)
19. Daniela Popa (PSD-PC)
20. Oana Mizil (PSD-PC)
21. Dumitru Chirita (PSD-PC)
22. Alina Gorghiu (PNL)
23. Aura Vasile (PSD-PC)
24. Daniel Geanta (PD-L)
25. Elena Udrea (PD-L)
26. Florea Damian (PSD-PC)
27. Cornel Pieptea (PNL)
28. Danut Liga (PD-L)

Senat
1. Sergiu Nicolaescu (PSD-PC)
2. Crin Antonescu (PNL)
3. Cristi Diaconescu (PSD-PC)
4. Anca Boagiu (PD-L)
5. Vasile Blaga (PD-L)
6. Cristian Radulescu (PD-L)
7. Cristian Topescu (PNL)
8. Dan Voiculescu (PSD-PC)
9. Catalin Voicu (PSD-PC)
10. Ecaterina Andronescu (PSD-PC)
11. Radu F. Alexandru (PD-L)
12. Gabriel Mutu (PD-L)

Judetul ALBA
1. Calin Potor (PD-L) Camera Deputatilor
2. Clement Negrut (PD-L) Camera Deputatilor
3. Teodor Atanasiu (PNL) Camera Deputatilor
4. Radu Coclici (PSD) Camera Deputatilor
5. Corneliu Olar (PD-L) Camera Deputatilor
6. Alexandru Peres (PD-L) Senat
7. Nicolae Dobra (PD-L) Senat

Judetul ARAD
1. Iustin Cionca - Camera Deputatilor
2. Lucian Rivis Tipei - Camera Deputatilor
3. Claudia Boghicevici - Camera Deputatilor
4. Adrian Nitu - Camera Deputatilor
5. Ovidiu Marian (PD-L) Senat
6. Costantin Igas (PD-L) Senat
7. Marius Gondor - Camera Deputatilor
8. Petru Farago (UDMR) - Camera Deputatilor
9. Avram Craciun (PSD-PC) Senat
10.Ciprian Luca (PSD-PC) Camera Deputatilor
11.Mihai Calimente (PNL) Camera Deputatilor

Judetul ARGES
1. Gheorghe Sorin Buta (PD-L) Camera Deputatilor
2. Gheorghe Mircea Draghici (PSD+PC) Camera Deputatilor
3. Ion Burnei (PSD+PC) Camera Deputatilor
4. Andi Sorin Pandele (PD-L) Camera Deputatilor
5. Filip Georgescu (PSD+PC) Camera Deputatilor
6. Costin Radu Vasilica (PSD+PC) Camera Deputatilor
7. Bogdan Niculescu Duvaz (PSD+PC) Camera Deputatilor
8. Dominic Andrei Gerea (PNL) Camera Deputatilor
9. Cristian Boureanu (PD-L) Camera Deputatilor
10. Mircea Diaconu (PNL)Senat
11. Constantin serban Valeca (PSD+PC) Senat
12. Constantin Tamaga (PSD+PC) Senat
13. Mircea Cinteza (PD-L) Senat

Judetul BACAU
1. Tudor Chiuariu (PNL) Camera Deputatilor
2. Adrian Popescu (PD-L) Camera Deputatilor
3. Ionel Palar (PNL) Camera Deputatilor
4. Gheorghe Antochi (PSD+PC) Camera Deputatilor
5. Mihai Banu (PNL) Camera Deputatilor
6. Valerian Vreme (PD-L) Camera Deputatilor
7. Vasile Gherasim (PD-L) Camera Deputatilor
8. Iulian Iancu (PSD+PC) Camera Deputatilor
9. Viorel Hrebenciuc (PSD+PC) Camera Deputatilor
10. Gabriel Petru Vlase (PSD+PC) Camera Deputatilor
11. Gabriel Berca (PNL) Senat
12. Vasile Nistor (PD-L) Senat
13. Catalin Radu Mardare (PSD+PC) Senat
14. Elena Mitrea (PSD+PC) Senat

Judetul BIHOR
1. Akos Derzsi (UDMR) Camera Deputatilor
2. Petru Lakatos (UDMR) Camera Deputatilor
3. Ana Lucia Varga (PNL) Camera Deputatilor
4. Nicolae Jolta (PNL) Camera Deputatilor
5. ?tefan Seremi (PD-L) Camera Deputatilor
6. Sorin Ioan Roman (PSD+PC) Camera Deputatilor
7. Sonia Maria Draghici (PSD+PC) Camera Deputatilor
8. Maria Csilla Peta (UDMR) Camera Deputatilor
9. Octavian Bot (PD-L) Camera Deputatilor
10. Zoltan Attila Cseke (UDMR) Senat
11. Cornel Popa (PNL) Senat
12. Petru Filip (PD-L) Senat
13. Ioan Mang (PSD+PC) (PSD+PC) Senat

Judetul BISTRItA-NASAUD
1. Ioan Tintean (PNL) Camera Deputatilor
2. Emil Radu Moldovan (PSD-PC) Camera Deputatilor
3. Ioan Nelu Botis (PD-L) Camera Deputatilor
4. Ioan Oltean (PD-L) Camera Deputatilor
5. Danut Prunea (PSD-PC) Senat
6. Ioan Sbarciu (PD-L) Senat

Judetul BOTOSANI
1. Nicolae Rebenciu (PNL) Camera Deputatilor
2. Andrei Dolineaschi (PSD) Camera Deputatilor
3. Florin Turcanu (PNL) Camera Deputatilor
4. Stelica Strugaru Iacob (PD-L) Camera Deputatilor
5. Costica Macaleti (PSD) Camera Deputatilor
6. Catalin Ovidiu Obuf Buhaianu (PD-L) Camera Deputatilor
7. Marcu Gheorghe (PSD) Senat
8. Liviu Campeanu (PNL) Senat
9. Dan Augustin Humelnicul (PD-L) Senat

Judetul BRASOV
1. Gheorghe Gabor (PNL) Camera Deputatilor
2. Constantin Nita (PSD+PC) Camera Deputatilor
3. Aurel Mihai Dontu (PNL) Camera Deputatilor
4. Nicolescu Tita (PSD+PC) Camera Deputatilor
5. Gabriel Andronache (PD-L) Camera Deputatilor
6. Lilli Ana Farkas (UDMR) Camera Deputatilor
7. Florin Postolachi (PD-L) Camera Deputatilor
8. Gheorghe Ialomiteanu (PD-L) Camera Deputatilor
9. Iulian Marian Rasliu (PD-L) Senat
10. Titus Corlatean (PSD+PC) Senat
11. Ioan Ghise (PNL) Senat
12. Florian Dumitru Staicu (PD-L) Senat

Judetul BRAILA
1. Diana Adriana Tusa (PNL) Camera Deputatilor
2. Eugen Badalan (PD-L) Camera Deputatilor
3. Viorel Balcan (PSD+PC) Camera Deputatilor
4. Mihai Tudose (PSD+PC) Camera Deputatilor
5. Cristian Rizea (PSD+PC) Camera Deputatilor
6. Ion Rotaru (PSD+PC) Senat
7. Sever Constantin Cibu (PNL) Senat

Judetul BUZAU
1. Adrian Mocanu (PSD+PC) Camera Deputatilor
2. George Scutaru (PNL) Camera Deputatilor
3. Titi Holban (PNL) Camera Deputatilor
4. Alecu Valeriu (PD-L) Camera Deputatilor
5. Marian Ghiveciu (PSD+PC) Camera Deputatilor
6. Carmen Moldovan (PSD+PC) Camera Deputatilor
7. Cezar Preda (PD-L) Camera Deputatilor
8. Viorel Constantinescu (PD-L) Senat
9. Bigiu Marian Vasile (PNL) Senat
10. Ion Vasile (PSD+PC) Senat

Judetul CALARASI
1. Ioan Damian (PSD+PC) Camera Deputatilor
2. Eugen Nicolaescu (PNL) Camera Deputatilor
3. Dan Motreanu (PNL) Camera Deputatilor
4. Stelian Fuia (PD-L) Camera Deputatilor
5. Dumitru Boabes (PSD+PC) Camera Deputatilor
6. Vasile Nedelcu (PNL) Senat
7. Constantin Dumitru (PD-L) Senat

Judetul CARAS-SEVERIN
1. Chisalita Ioan (PSD+PC) Camera Deputatilor
2. Gheorghe Hogea (PD-L) Camera Deputatilor
3. Ion Tabugan (PNL) Camera Deputatilor
4. Valentin Rusu (PD-L) Camera Deputatilor
5. Ion Mocioalca (PSD+PC) Camera Deputatilor
6. Balan Gheorghe-Pavel (PSD+PC) Senat
7. Secasan Iosif (PD-L) Senat

Judetul CLUJ
1. Daniel Buda (PD-L) Camera Deputatilor
2. Adrian Gurzau (PD-L) Camera Deputatilor
3. Mircia Giurgiu (PD-L) Camera Deputatilor
4. Adrian Gurzaus (PD-L) Camera Deputatilor
5. Mihail Hardau (PD-L) Senat
6. Serban Radulescu (PD-L) Senat
7. Virgil Pop (PNL) Camera Deputatilor
8. Marius Nicoara (PNL) Senat
9. Horea Uioreanu (PNL) Senat
10. Vasile Soporan (PSD-PC) Camera Deputatilor
11. Cornel Itu (PSD-PC) Camera Deputatilor
12. Alexandru Cordos (PSD-PC) Senat
13. Mate Andras (UDMR) Camera Deputatilor
14. Palfi Zoltan (UDMR) Camera Deputatilor

Judetul CONSTANTA
1. Manuela Mitrea (PSD-PC) Camera Deputatilor
2. Cristina Dumitrache (PSD-PC) Camera Deputatilor
3. Martin Eduard (PSD-PC) Camera Deputatilor
4. Matei Bratianu (PSD-PC) Camera Deputatilor
5. Antoanella Marinescu (PSD-PC) Camera Deputatilor
6. George Dragomir (PNL) Camera Deputatilor
7. Mihai Lupu (PNL) Camera Deputatilor
8. Zanfir Iorgus (PD-L) Camera Deputatilor
9. Constantin Chirila (PD-L) Camera Deputatilor
10. Alexandru Mazare (PSD-PC) Senat
11. Nicolae Moga (PSD-PC) Senat
12. Mircea Banias (PD-L) Senat
13. Puiu Hasotti (PNL) Senat

Judetul COVASNA
1. Albert Almos (UDMR) Senat
2. Bokor Tiberiu (UDMR) Senat
3. Edler Andras (UDMR) Camera Deputatilor
4. Marton Arpad (UDMR) Camera Deputatilor
5. Olosz Gergely (UDMR) Camera Deputatilor
6. Horia Grama (PSD-PC) Camera Deputatilor

Judetul DAMBOVITA
1. Andrei Florin Mircea (PD-L) Senat
2. Adrian Tutuianu (PSD-PC) Senat
3. Valentin Calcan (PD-L) Senat
4. Ion Stan (PSD-PC) Camera Deputatilor
5. Gheorghe Albu (PD-L) Camera Deputatilor
6. Dumitru Georgica (PD-L) Camera Deputatilor
7. Cantaragiu Bogdan (PD-L) Camera Deputatilor
8. Iulian Vladu (PD-L) Camera Deputatilor
9. Gheorghe Ana (PSD-PC) Camera Deputatilor
10.Ion Dumitru (PSD-PC) Camera Deputatilor
11. Gabriel Plaiasu (PNL) Camera Deputatilor

Judetul DOLJ
1. Mircea Geoana (Alianta PSD-PC) Senat
2. Lia Olguta Vasilescu (Alianta PSD-PC) Senat
3. Radu Berceanu (PD-L) Senat
4. Tudor Udristoiu (PD-L) Senat
5. Mario Ovidiu Oprea (PNL) Senat
6. Claudiu Manda (Alianta PSD-PC) Camera Deputatilor
7. Valeriu Zgonea (Alianta PSD-PC) Camera Deputatilor
8. Ion Calin (Alianta PSD-PC) Camera Deputatilor
9. Petre Petrescu (Alianta PSD-PC) Camera Deputatilor
10. Mihai Surpateanu (PD-L) Camera Deputatilor
11. Constantin Dascalu (PD-L) Camera Deputatilor
12. Ionut Stroe (PNL) Camera Deputatilor
13. Florentin Gust (PSD) Camera Deputatilor
14. Petre Petrescu (PSD) Camera Deputatilor
15. Mihai Voicu (PNL) Camera Deputatilor
16. Gelu Visan (PD-L) Camera Deputatilor

Judetul GALATI
1. Laurentiu Chirvasuta (PSD+PC) Senat
2. Gheorghe Saghian (PSD+PC) Senat
3. Paul Ichim (PNL) Senat
4. Marius Necula (PD-L) Senat
5. Victor Paul Dobre (PNL) Camera Deputatilor
6. Mircea Toader (PD-L) Camera Deputatilor
7. Carmen Axenie (PD-L) Camera Deputatilor
8. Viorel Stefan (PSD+PC) Camera Deputatilor
9. Dan Nica (PSD+PC) Camera Deputatilor
10. Florin Paslaru (PSD+PC) Camera Deputatilor
11. Lucretia Rosca (PSD+PC) Camera Deputatilor
12. Bogdan Liviu Ciuca (PSD+PC) Camera Deputatilor
13. Mihail Boldea (PD-L) Camera Deputatilor

Judetul GIURGIU
1. Madalin Voicu (PSD+PC) Camera Deputatilor
2. Victor Boiangiu (PD-L) Camera Deputatilor
3. Dan Pasat (PNL) Camera Deputatilor
4. Daniel Chitoiu (PNL) Camera Deputatilor
5. Cezar Magureanu (PNL) Senat
6. Vasile Mustatea (PNL) Senat

Judetul GORJ
1. Dan Ilie Morega (PNL) Camera Deputatilor
2. Mugurel Surupaceanu (PSD+PC) Camera Deputatilor
3. Cosmin Popescu (PD-L) Camera Deputatilor
4. Constantin Militaru (PD-L) Camera Deputatilor
5. Vasile Popeanga (PSD+PC) Camera Deputatilor
6. Victor Ponta (PSD+PC) Camera Deputatilor
7. Ion Ruset (PD-L) Senat
8. Toni Grebla (PSD+PC) Senat

Judetul HARGHITA
1. Korodi Attila (UDMR) Camera Deputatilor
2. Kelemen Hunor (UDMR) Camera Deputatilor
3. Antal Istvan (UDMR) Camera Deputatilor
4. Pal Arpad (UDMR) Camera Deputatilor
5. Mircea Dusa (PSD+PC) Camera Deputatilor
6. Gyerko Laszlo (UDMR) Senat
7. Verestoy Attila (UDMR) Senat

Judetul HUNEDOARA
1. Laurentiu Nistor (PSD+PC) Camera Deputatilor
2. Iosif-Veniamin Blaga (PD-L) Camera Deputatilor
3. Ioan Timis (PNL) Camera Deputatilor
4. Cornel Resmerita (PSD+PC) Camera Deputatilor
5. Monica Iacob-Ridzi (PD-L) Camera Deputatilor
6. Radu ?impau (PNL) Camera Deputatilor
7. Viorel Arion (PD-L) Camera Deputatilor
8. Cosmin Nicula (PSD+PC) Senat
9. Dorin Paran (PD-L) Senat
10. Dan Radu Rusanu (PNL) Senat

Judetul IALOMITA
1. Cristina Pocora (PNL) Camera Deputatilor
2. Marian Neacsu (PSD+PC) Camera Deputatilor
3. Dan Mircea Popescu (PSD+PC) Camera Deputatilor
4. Tinel Gheorghe (PD-L) Camera Deputatilor
5. Tudor Panturu (PD-L) Senat
6. Mihaita Gaina (PSD+PC) Senat

Judetul IASI
Camera Deputatilor
1. Neculai Ratoi (PSD+PC)
2. Tudor Ciuhodaru (PSD+PC)
3. Anghel Stanciu (PSD+PC)
4. Vasile Mocanu (PSD+PC)
5. Daniel Oajdea (PD-L)
6. Petru Movila (PD-L)
7. Marius Spanu (PD-L)
8. Nicusor Paduraru (PD-L)
9. Luminita Iordache (PSD-PC)
10. Relu Fenechiu (PNL)
11. Cristian Adomnitei (PNL)
12. Cristina Dobre (PNL)

Senat
1. Florin Constantinescu (PSD)
2. Dumitru Oprea (PD-L)
3. Varujan Vosganian (PNL)
4. Mihaela Popa (PD-L)
5. Sorin Lazar (PSD-PC)

Judetul ILFOV
1. Calin Popescu Tariceanu (PNL) Camera Deputatilor
2. Gabriel Oprea (PSD-PC) Camera Deputatilor
3. Mircea Marin (PD-L) Camera Deputatilor
4. Mihaela Sandru (PD-L) Camera Deputatilor
5. Anghel Iordanescu (PSD-PC) Senat
6. Iulian Urban (PD-L) Senat

Judetul MARAMURES
1. Gheorghe Mihai Barlea (PD-L) Senat
2. Nicolae Bud (PD-L) Camera Deputatilor
3. Doru Lese (PD-L) Camera Deputatilor
4. Catalin Chereches (PSD-PC) Camera Deputatilor
5. Gheorghe Zoicas (PSD-PC) Camera Deputatilor
6. Marius Sorin Bota (PSD-PC) Senat
7. Vasile Berci (PNL) Camera Deputatilor

Judetul MEHEDINTI
1. Cornel Ghita (PD-L) Camera Deputatilor
2. Doinita Chircu (PD-L) Camera Deputatilor
3. Viorel Palasca (PNL) Camera Deputatilor
4. Eugen Nicolicea (PSD+PC) Camera Deputatilor
5. Mihai Stanisoara (PD-L) Senat
6. Petre Daea (PSD+PC) Senat

Judetul MURES
1. Kerekes Karoly(UDMR) Camera Deputatilor
2. Marko Bela (UDMR) Senat
3. Borbely Laszlo (UDMR) Camera Deputatilor
4. Kelemen Attila(UDMR) Camera Deputatilor
5. Gyorgy Frunda (UDMR) Senat
6. Victor Socaciu (PSD-PC) Camera Deputatilor
7. Vasile Gliga (PSD-PC) Camera Deputatilor
8. Corneliu Grosu (PSD-PC) Senat
9. Doru Opriscan (PD-L) Camera Deputatilor
10. Toader Stroian (PD-L) Camera Deputatilor
11. Petru Basa (PD-L) Senat
12. Ciprian Dobre (PNL) Camera Deputatilor

Judetul NEAMT
1.Stelian Ghita-Eftemie (PD-L)
2. Mihaela Stoica (PD-L)
3. Culita Tarata (PSD)
4. Marius Neculai (PD-L)
5. Ioan Muntean (PSD)
6. Victor Surdu (PSD)
7. Marius Rogin (PD-L)
8. Emil Bostan (PD-L)

Judetul OLT

1. Marin Bobes (PSD+PC) Camera Deputatilor
2. Valeriu Andrei Steriu (PSD+PC) Camera Deputatilor
3. Florin Iordache (PSD+PC) Camera Deputatilor
4. Ion Toma (PSD+PC) Senat
5. Daniel Ionut Barbulescu (PD-L) Camera Deputatilor
6. Dan Coman Sova (PSD+PC) Senat
7. Doru Claudian Frunzulica (PSD+PC) Camera Deputatilor
8. Mihai Nita-Colegiul (PD-L) Senat
9. Nicolae Stan (PD-L) Camera Deputatilor
10. Gigel Sorinel Stirbu (PNL) Camera Deputatilor

Judetul PRAHOVA
1. Roberta Anastase (PD-L) Camera Deputatilor
2. Adrian Nastase (Alianta PSD-PC) Camera Deputatilor
3. Cristian Burlacu (PNL) Camera Deputatilor
4. Florin Anghel (PD-L) Camera Deputatilor
5. Gratiela Gavrilescu (PNL) Camera Deputatilor
6. Andrei Sava Camera Deputatilor
7. Sever Voinescu(PD-L) Camera Deputatilor
8. Georgeta Ionescu (PD-L) Camera Deputatilor
9. Adriana Saftoiu (PNL) Camera Deputatilor
10. Razvan Turea (PSD-PC) Camera Deputatilor
11. Marian Saniuta (PSD-PC) Camera Deputatilor
12. Mihai Apostolache (PSD-PC) Camera Deputatilor
13. Georgica Severin (PD-L) Senat
14. Iulian Badescu (PD-L) Senat
15. Teodor Melescanu (PNL) Senat
16. Sorin Chivu (PSD-PC) Senat
17. Daniel Savu (PSD-PC) Senat

Judetul SATU MARE
1. Gheorghe Ciocan (PSD+PC) Camera Deputatilor
2. Ioan Holdis (PD-L) Camera Deputatilor
3. Viorel Buda (PNL) Camera Deputatilor
4. Varga Attila (UDMR) Camera Deputatilor
5. Erdei Doloczki Istvan (UDMR) Camera Deputatilor
6. Valer Marian (PSD+PC) Senat
7. Tiberiu Gunthner (UDMR) Senat

Judetul SALAJ
1. Lucian Bode (PD-L) Camera Deputatilor
2. Seres Denes (UDMR) Camera Deputatilor
3. Iuliu Nosa (PSD+PC) Camera Deputatilor
4. Gheorghe Mirel Talos (PNL) Camera Deputatilor
5. Fekete-Szabo Andras Levente (UDMR) Senat
6. Gheorghe Pop (PSD+PC) Senat

Judetul SIBIU
1. Ioan Chindea (PSD) Camera Deputatilor
2. Gheorghe Roman (PNL) Camera Deputatilor
3. Raluca Turcan (PD-L) Camera Deputatilor
4. Mircea Cazan (PNL) Camera Deputatilor
5. Mircea Silvestru Lup (PSD) Camera Deputatilor
6. Cornel Stirbet (PD-L) Camera Deputatilor
7. Ion Ariton (PD-L) Senat
8. Viorel Arcas (PSD) Senat
9. Minerva Boitan (PNL) Senat

Judetul SUCEAVA
1. Ioan Balan (PD-L) Camera Deputatilor
2. Dumitru Pardau (PD-L) Camera Deputatilor
3. Dan Gabriel Gospodaru (PD-L) Camera Deputatilor
4. Sanda Maria Ardeleanu (PD-L) Camera Deputatilor
5. Eugen Uricec(PD-L) Camera Deputatilor
6. Ioan Catalin Nechifor (PSD-PC) Camera Deputatilor
7. Eugen Bejinariu (PSD-PC) Camera Deputatilor
8. Ioan Stan (PSD-PC) Camera Deputatilor
9. Gheorghe Coroama (PNL) Camera Deputatilor
10. Mircea Irimescu (PNL) Camera Deputatilor
11. Orest Onofrei (PD-L) Senat
12. Sorin Fodoreanu (PD-L) Senat
13. Gavril Mirza (PSD-PC) Senat
14. Tiberiu Prodan (PNL) Senat

Judetul TELEORMAN
1. Robert Negoita (PSD+PC) Camera Deputatilor
2. Nicolae Banicioiu (PSD+PC) Camera Deputatilor
3. Adrian Badulescu (PD-L) Camera Deputatilor
4. Adrian Florescu (PD-L) Camera Deputatilor
5. George Dumitrica (PNL) Camera Deputatilor
6. Marin Almajanu (PNL) Camera Deputatilor
7. ?erban Mihailescu (PSD+PC) Senat
8. Romeo Nicoara (PNL) Senat
9. Alexandru Mocanu (PD-L) Senat

Judetul TIMIS
1. Dorel Borza (PD-L) Senat
2. Gheorghe David (PD-L) Senat
3. Ilie Sarbu (PSD+PC) Senat
4. Nicolae Roibu (PNL) Senat
5. Florin Augustin Popoviciu (PD-L) Camera Deputatilor
6. Gheorghe Ciobanu (PD-L) Camera Deputatilor
7. Stefan Dragulescu (PD-L) Camera Deputatilor
8. Marius Dugulescu (PD-L) Camera Deputatilor
9. Dorel Covaci (PSD+PC) Camera Deputatilor
10. Sorin Stragea (PSD+PC) Camera Deputatilor
11. Maria Barna (PSD+PC) Camera Deputatilor
12. Horia Cristian (PNL) Camera Deputatilor
13. Claudiu Taga (PNL) Camera Deputatilor
14. Valeriu Tabara (PD-L) Camera Deputatilor

Judetul TULCEA
1. Marian Avram (PD-L) Camera Deputatilor
2. Mihai Stroe (PD-L) Camera Deputatilor
3. Horia Teodorescu (PSD+PC) Camera Deputatilor
4. Marius Octavian Popa (PNL) Camera Deputatilor
5. Ion Bara (PD-L) Senat
6. Trifon Belacurencu (PSD+PC) Senat

Judetul VASLUI
1. Victor Cristea (PSD+PC) Camera Deputatilor
2. Dan Bordeianu (PNL) Camera Deputatilor
3. Dragos Iftime (PD-L) Camera Deputatilor
4. Adrian Solomon (PSD+PC) Camera Deputatilor
5. Viorel Carare (PD-L) Camera Deputatilor
6. Mihai Dan Marian (PNL) Camera Deputatilor
7. Marian Sarbu (PSD+PC) Camera Deputatilor
8. Doina Silistru (PSD+PC) Senat
9. Vasile Pintilie (PD-L) Senat
10. Cristian David (PNL) Senat

Judetul VALCEA
1. Sorin Stefan Zamfirescu (PD-L) Camera Deputatilor
2. Vasile Bleotu (PSD+PC) Camera Deputatilor
3. Constantin Maziliu (PSD+PC) Camera Deputatilor
4. Vasile Bleotu (PSD+PC) Camera Deputatilor
5. Cristian Buican (PNL) Camera Deputatilor
6. Aurel Vladoiu (PSD+PC) Camera Deputatilor
7. Florian Laurentiu Coca (PSD+PC) Senat
8. Valentin Emilian Francu (PNL) Senat
9. Jurcan Dorel (PD-L) Senat

Judetul VRANCEA
1. Razvan Mustea Serban (PD-L) Camera Deputatilor
2. Angel Talvar (PSD+PC) Camera Deputatilor
3. Nini Sapunaru (PNL) Camera Deputatilor
4. Sorin Cristian Dumitrescu (PSD+PC) Camera Deputatilor
5. Alin Trasculescu (PD-L) Camera Deputatilor
6. Ciprian Nicolae Nica (PSD+PC) Camera Deputatilor
7. Sorina Placinta (PD-L) Senat
8. Miron Mitrea (PSD+PC) Senat


Ana Jianu, 03-12-2008

Rang: 7.4/10 (8 voturi )

Actualitatea Politica
 Popa baga batul prin gard: Dragnea nu da doi bani pe pesedistii din Arges! Popa baga batul prin gard: Dragnea nu da doi bani pe pesedistii din Arges!
Dupa ce a obtinut un scor istoric pe carca pesedistilor, liberalul Ion Popa face acum misto de ei......
Astazi   28 accesari


 Senatorul Ion Popa recunoaste ca a periat fundurile altora ca sa parvina politic Senatorul Ion Popa recunoaste ca a periat fundurile altora ca sa parvina politic
Ion Popa: Nu mai am interes sa perii pe nimeni ca sa ajung undeva...
Astazi   46 accesari


 Cine este curva, cine e barbatul? – aceasta este intrebarea… Cine este curva, cine e barbatul? – aceasta este intrebarea…
Diferenta dintre un liberal lipit de PDL si unul lipit de PSD este ca cea dintre o curva de centura si una de lux. ...
Astazi   46 accesari


Numar accesari: 2819
Comentarii (0)
Nu exista comentarii pentru acest articol. Fii primul care comenteaza acest articol.
Comenteaza acest articol
Numele tau:
E-mail:
Comentariu
Cod validare: Cod validare


Publicitate
Arhiva sectiune
Publicitate

RSS din aceasta sectiune

Sondaj

Care credeti ca este cel mai activ parlamentar argesean?














© 2014 - Bitpress - Toate drepturile rezervate - Termeni si conditii - Publicitate pe site - Arhiva
Dezvoltat de BizNet