23 Nov 2019 | Vremea în : °C
Bitpress
Concursul judeţean de matematică

Concursul judeţean de matematică "In Memoriam Ion COJOCARU" şi-a desemnat câştigãtorii

Concursul de matematică „Ion Cojocaru” a ajuns la cea de-a VIII-a ediție şi la fel ca în anii anteriori, competiția s-a desfășurat la Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu" Mioveni.

 Elevii din judeţ, pasionați de cifre și algoritmi, și-au valorificat cunoștințele sâmbătă, 9 mai 2015.

La competiţie s-au înscris  430 de elevi din Piteşti, Câmpulung, Curtea de Argeş, Mioveni şi din zonele limitrofe.
Organizatorii au fost : Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu" Mioveni, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Argeş, Primăria, Consiliul Local Mioveni, precum şi Asociaţia de Părinţi din Liceului Teoretic „Iulia Zamfirescu” Mioveni.

 CÂŞTIGATORII CONCURSULUI "IN MEMORIAM ION COJOCARU":

CLASA A II-A:

  • 1. DENEANU SARINA – PREMIUL I;
  • 2. GOGOESCU ARTHUR - PREMIUL I;
  • 3. DUMITRAŞCU ERIKA MARIA – PREMIUL I;
  • 4. IVAN BOGDAN – PRE,IUL I;
  • 5. MIHAI RĂZVAN – PREMIUL I;
  • 6. NEDELEABIANCA MIHAELA – PREMIUL I;
  • 7. ŞERBAN COSTINELA – PREMIUL I;
  • 8. TIŢA TEODOR – PREMIUL I;
  • 9. VOINEA LUCIAN – PREMIUL I;
  • 10. AVRAM ANA – PREMIUL II;
  • 11. BOAMBEŞ TIBERIU – PREMIUL II;
  • 12. FLOREA ANCA – PREMIUL III;
  • 13. PĂUN ROBERT CRISTIAN – PREMIUL III;
  • 14. CIOCÎRLAN ALEXANDRU – MENŢIUNE;
  • 15. CRISTESCU ANDREEA – MENŢIUNE;
  • 16. NEACŞU ANAMARIA – MENŢIUNE.

 
CLASA A III-A:

  • 1.BABIAN DRAGOȘ  - PREMIUL I
  • 2.BUTAN NORIS   - PREMIUL I
  • 3.COSTEA ALEXANDRU – PREMIUL I
  • 4.DEONISE DAVID  - PREMIUL I
  • 5.GHEORGHE ANTONIA – PREMIUL I
  • 6.GRIGORE IRINA – PREMIUL I
  • 7.ILIE MAIDER – PREMIUL I
  • 8.IORDACHE MATEI – PREMIUL I
  • 9.MATEA MIHNEA – PREMIUL I
  • 10.NICOLAE MARIO – PREMIUL I
  • 11.PONOV  ROBERT – PREMIUL I
  • 12.RUJA MARIA DIANA – PREMIUL I
  • 13.SFÎREA ŞTEFAN CLAUDIU – PREMIUL I
  • 14.STĂNCULESCU ANDRADA – PREMIUL I
  • 15.ȘUȚĂ CONSTANTIN – PREMIUL I
  • 16.BUJOREANU MATEI  - PREMIUL II
  • 17.CRUCERU VLAD – PREMIUL II
  • 18.DOGIOIU RAREŞ – PREMIUL II
  • 19.GROSANU IANIS – PREMIUL II
  • 20.NECULA LOIS – PREMIUL II
  • 21.POPESCU GABRIELA – PREMIUL II
  • 22.STAICU ŞTEFAN – PREMIUL II
  • 23.TUDOR RĂZVAN – PREMIUL II
  • 24.BUZULICĂ ALEXANDRA – PREMIUL III
  • 25.COJOCARU ANA-MARIA – PREMIUL III
  • 26.ENACHE DAVID – PREMIUL III
  • 27.GAIBU MIHAI – PREMIUL III
  • 28.ILEANA PETRE CRISTIAN – PREMIUL III
  • 29.MINCIUNESCU RADU – PREMIUL III
  • 30.NAFTICA OVIDIU CONSTANT – PREMIUL III
  • 31.OIŢĂ MARIA – PREMIUL III
  • 32.PREDUŢ ANDREEA LILIANA – PREMIUL III

 
CLASA A IV-A:
 

  • 1. ANDREI ALEXIA – PREMIUL I
  • 2. BĂNUŢĂ ALEXANDRU – PREMIUL I
  • 3.. BICULEASA ANTHONY – PREMIUL I
  • 4.. BOSNEAG IRINA  - PREMIUL I
  • 5. BRANISTE VICTOR PETRU – PREMIUL I
  • 6. BRATU M. M. IOANA – ALEXANDRA – PREMIUL I
  • 7. BURTEA MÂRZAC ALEXANDRA – PREMIUL I
  • 8. CIOTÎRNAE ALEXANDRU – PREMIUL I
  • 9. COMAN REBECA – PREMIUL I
  • 10. CROITOR ANDREI – PREMIUL I
  • 11. DASCĂLU  ALESSIA – PREMIUL I
  • 12. DEONISE SILVIU – PREMIUL I
  • 13. DIMA ALEX – PREMIUL I
  • 14. DITA ANDRADA – PREMIUL I
  • 15. FIANU RARES – PREMIUL I
  • 16. FILFANESU TEODORA – PREMIUL I
  • 17. GHEBOEANU ANITA CRISTIANA – PREMIUL I
  • 18. HORVAT ŞTEFAN – PREMIUL I
  • 19. IFROSĂ IUSTINA – PREMIUL I
  • 20. ILIE BARBU GIANY – PREMIUL I
  • 21. ILIE C. DANIEL – FLORIN  - PREMIUL I
  • 22. ILINESCU ANDREI – PREMIUL I
  • 23. IVAŞCU TEODOR COSTIN – PREMIUL I
  • 24. LAPADAT OANA MARIA – PREMIUL I
  • 25. LECA N. D. MARIA – CATALINA  - PREMIUL I
  • 26. LINTĂ ALEXANDRU – PREMIUL I
  • 27 MITREA IOAN DAVID PREMIUL I
  • 28. MUȘAT ȘTEFAN PREMIUL I
  • 29. NĂTĂRĂU CIPRIAN – PREMIUL I
  • 30. NICU TEODORA – PREMIUL I
  • 31. NUȚĂ DAVID – PREMIUL I
  • 32. PARVU ANTONIE – PREMIUL I
  • 33. PAUN ANDREI – PREMIUL I
  • 34. PETRISOR ANDREEA – PREMIUL I
  • 35. PIRVU TANIA – PREMIUL I
  • 36. PITEA RARES – PREMIUL I
  • 37. PUFU ANDREI FLORIN PREMIUL I
  • 38. RĂRIŞ VLAD – PREMIUL I
  • 39. ROŞU DIANA – PREMIUL I
  • 40. ROȘU MARIA TEODORA – PREMIUL I
  • 41. ROTARU ANTONIA – PREMIUL I
  • 42. SERBANESCU STEFANIA – PREMIUL I
  • 43. SIMION O. ANDREI – PREMIUL I
  • 44. STEFANESCU ANDREI – PREMIUL I
  • 45. UNGUREANU VLAD MARIN – PREMIUL I
  • 46. VLASCEANU VLAD – PREMIUL I
  • 47. YAMAMURA MIHAIL MARO – PREMIUL II
  • 48. ALEXE MARIA – PREMIUL II
  • 49. CICU RAREŞ – PREMIUL II
  • 50. COJOCARU DARIA – PREMIUL II
  • 51. COTEŢ DAMIAN – PREMIUL II
  • 52. CREŢU BOGDAN MIHAIL – PREMIUL II
  • 53. IORDACHE RUXANDRA – PREMIUL II
  • 54. MARINESCU ALIN – PREMIUL II
  • 55. RAILEANU ALIN – PREMIUL II
  • 56 ŞUŢĂ MARIA – PREMIUL II
  •  

 
CLASA A V-A:

  • 1.ANDRONE ANDREI – PREMIUL I
  • 2. BARBU ROBERT IONUŢ – PREMIUL I
  • 3. BOGDAN ANA-MARIA – PREMIUL I
  • 4. JIPA DARIUS – PREMIUL I
  • 5. MĂRTOIU RUXANDRA – PREMIUL I;
  • 6. NEACŞU TEODORA – PREMIUL I;
  • 7. RADU ANDREI LAURENŢIU – PREMIUL I;
  • 8. GARAIAM ANDRES – PREMIUL II
  • 9. OPREA NADREEA – PREIUL II;
  • 10. NENCIU GEORGE – PREMIUL II;
  • 11. CIOBANU HORIA – PREMIUL III;
  • 12. DRĂGUŢOIU VLAD ION – PREMIUL III;
  • 13. GRIGORESCU EMANUELA – PREMIUL III;
  • 14. VOICU OANA – PREMIUL III;
  • 15. STAN ALEX – PREMIUL III;
  • 16. BALABAN MIHAI – MENŢIUNE;
  • 17. UNGUREANU ALEXANDRU – MENŢIUNE;
  • 18. IONESCU MIRCEA – MENŢIUNE;
  • 19. DUMITRESCU NICOLAE – MENŢIUNE
  • 20. MIRCIOAGĂ MARIUS CRISTIAN – MENŢIUNE;
  • 21. MARINESCU ANDREEA – MENŢIUNE;
  • 22. SABIE V. RALUCA ELENA – MENŢIUNE;
  • 23. VOICU VLAD – MENŢIUNE;
  • 24. GHINEA VICTOR – MENŢIUNE;
  • 25. PREDA ŞTEFAN – MENŢIUNE;
  • 26. IORGA. MIHAI – MENŢIUNE.

 
CLASA A VI-A:

  • 1. CHIRIAC ALEXANDRU – PREMIUL I;
  • 2. PĂTRAŞCU IOANA – PREMIUL II;
  • 3. MANOLOACHE VLAD – PREMIUL III;
  • 4. VITAN G.I.IULIU – MATEI – PREMIUL III;
  • 5. MARIN GEORGE ALEXANDRU – MENŢIUNE;
  • 6. MARMANDIU VLAD – MENŢIUNE;
  • 7. ZINCA I.E. ANDY IONUT – MENŢIUNE;
  • 8. CIOC AMELIA – MENŢIUNE;
  • 9. PODARU RĂZVAN – MENŢIUNE;
  • 10. BADEA M.I. SEBASTIAN – MENŢIUNE;
  • 11. PANDELICĂ LUCIAN – MENŢIUNE;
  • 12. GHIŢU ANDREI – MENŢIUNE;
  • 13. ANDREI BIANCA – MENŢIUNE.
  • CLASA A VII-A:
  • 1. VOICU CIPRIAN – PREMIUL I;
  • 2. DEONISIE ALEXANDRU – PREMIUL II;
  • 3. CONTOR ANDREI – PREMIUL II;
  • 4. POPA THEODORA – PREMIUL III;
  • 5. BUZULICĂ TEODORA – MENŢIUNE;
  • 6. MATEI ANDREI -  MENŢIUNE;
  • 7. POPA ADINA MARIA – MEŢIUNE;
  • 8. ZAMFIR RADU – MENŢIUNE;
  • 9. POPA ŞTEFANIA – MENŢIUNE;
  • 10. LINTE CARLA – MENŢIUNE;
  • 11. OLTEANU N. MARIA RALUCA – MENŢIUNE;
  • 12. AMBRUS ALEXIA – MENŢIUNE;
  • 13. DUMITRESCU OANA – MENŢIUNE;
  • 14. FLOREA MARIUS-ŞTEFAN – MENŢIUNE.

 
CLASA A VIII-A:

  • 1. NECULA NARCIS – PREMIUL I;
  • 2. MANEA TONY – PREMIUL II;
  • 3. DUCU DARIE – PREMIUL II;
  • 4. IANCU GEORGE – PREMIUL II;
  • 5. PĂUNA I LAURA ANA – PREMIUL III;
  • 6. MINCU DANIEL – MENŢIUNE;
  • 7. MATEI HERMINA – MENŢIUNE;
  • 8. DINCĂ RADU-ALEXANDRU – MENŢIUNE;
  • 9. DUŢĂ M.B. CIPRIAN – MENŢIUNE;
  • 10. VASILACHE DARI – MENŢIUNE.

 
REZULTATE CLASELE V-VI – SECŢIUNEA INFORMATICĂ:

  • 1.     TODEROIU DENISA – PREMIUL I
  • 2.     NĂSTASE MARIA MAGDALENA – PREMIUL II;
  • 3.     MARINESCU FILIP SEBASTIAN – PREMIUL III
  • 4.     PANAIT IONUŢ – MENŢIUNE;
  • 5.     PANTILIE OCTAVIAN NICOLAE – MENŢIUNE
  • 6.     NEAGU NARCISA NICOLETA – MENŢIUNE.
     

REZULTATE CLASELE VII-VIII – SECŢIUNEA INFORMATICĂ:

  • 1.     HIRICĂ IOANA ALEXANDRU – PREMIUL I;
  • 2.     FRÂNCU IOANA COSMINA – PREMIUL II;
  • 3.     STOICULESCU ALEXANDRU – PREMIUL III;
  • 4.     HOROBEANU GEORGIANA – MENŢIUNE;
  • 5.     TOTEANU IONUŢ ALEXANDRU – MENŢIUNE;
  • 6.     ŞTEFAN AMALIA – MENŢIUNE.

       



Comentează

Pentru a comenta, te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi
Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi
MAI MULTE ARTICOLE DESPRE:
Bitpress
ABONEAZĂ-TE LA NEWSLETTER

Abonează-te pentru a primi buletinul de știri prin email. Fără SPAM !

Bitpress
CURS VALUTAR
22 noiembrie 2019

AED 1,1751 +0.03 %
AUD 2,9307 -0.22 %
BRL 1,0293 +0.12 %
CAD 3,2492 +0.18 %
CHF 4,3412 -0.27 %
CNY 0,613 -0.10 %
CZK 0,1871 -0.16 %
DKK 0,6387 -0.16 %
EGP 0,2679 +0.26 %
EUR 4,7729 -0.17 %
GBP 5,558 -0.48 %
HRK 0,6416 -0.17 %
HUF 1,4282 -0.24 %
INR 0,0601 0.00 % -
JPY 3,9764 +0.11 %
KRW 0,3665 -0.22 %
MDL 0,247 -0.32 %
MXN 0,2228 +0.27 %
NOK 0,4717 -0.34 %
NZD 2,7699 -0.18 %
PLN 1,111 -0.13 %
RSD 0,0406 -0.25 %
RUB 0,0678 +0.15 %
SEK 0,4483 -0.11 %
THB 0,143 +0.07 %
TRY 0,7576 +0.05 %
UAH 0,1788 +0.22 %
USD 4,316 0.00 % -
XAU 204,0654 0.00 % -
XDR 5,9345 0.00 % -
ZAR 0,2947 0.00 % -

Mai mult
...
...
Federatia Educatiei Nationale ameninta cu greva fiscala la inceputul lui 2011

25% dintre angajatii Ministerului Educatiei - concediati pana la 1 septembrie

REZULTATE BAC 2015. Lista cu notele de la Bacalaureat din fiecare judeţ


Bacalaureat 2011: Doi profesori supraveghetori, eliminati de la BAC

36 de studenti admisi la sectia de Politie Comunitara a Universitatii Pitesti

Cine minte, Voica sau Bratu?


Rectorii vor fi revocati de MEC in baza constatarii Consiliului de Etica