23 Dec 2014 | Vremea în Pitesti Pitesti: 5°C
Bitpress
1 | 4181

Directori noi la scolile si gradinitele din Arges

In perioada 7-21 aprilie, la Inspectoratul Scolar Arges s-a desfasurat concursul pentru ocuparea posturilor de directori si directori adjuncti de scoli si gradinite. Este vorba de acel concurs despre care inspectorul general adjunct, Anca Barbu se plangea de faptul ca foarte multi participanti au lasat de dorit, unii fiind in „conflict” flagrant chiar si cu normele elementare de gramatica ale limbii romane, desi au ocupat posturi de director ani buni de zile. Una peste alta, dincolo de speculatiile privind favoritismele de ordin politic ce au aparut inerent, va prezentam lista completa a celor care au castigat postutile de directori si directori adjuncti de scoli. Comentariile le lasam la latitudinea dumneavoastra.  

Directori:
*Colegiul National „Zinca” – Brostescu Maria
*Ion Barbu – Biriboiu Constantin
*LPS – Iordache Luminita
*LNPA Campulung – nimeni – unul respins si unul neprezentat
*Grupul Scolar Agricol Curtea de Arges – Voicila Corina Alina
*Grupul scolar Agricol Maracineni – Enache Maria
*Grup Scolar Mozaceni – Duna Liana Corina
*Palatul Copiilor Pitesti – Georgescu Daniela Florentina
Clubul Copiilor Curtea de Arges – Martin Vasile

Directori adjuncti:
*Colegiul National “I. C. Bratianu” Pitesti – Olteanu Mihaela sau Costache Babcinschi Lucian (decide Consiliul de administratie al scolii)
*Colegiul National „Al. Odobescu” Pitesti – Cioaca Camelia
*Colegiul Tehnic „Dimitrie Dima” Pitesti – Preda Marioara
*Grup Scolar  „Dacia” Pitesti – Georgescu Cosmina Mihaela
*Grup Sc. „Astra” Pitesti – Petrescu  Ileana
*Grup Sc. „Mihai Viteazul” Pitesti – Dan Gheorghe
*Grup Scolar „Armand Calinescu” Pitesti – Didita Viorica
*Grup Sc. Ind. Lemnului Pitesti – Neacsu Felicia
*Colegiul Pedagogic „Carol I” Campulung – Cealicu Sebastian
*Colegiul National „Dinicu Golescu” Campulung - Vintila Marcel
*Colegiul Tehnic Campulung – Suseanu Ioana Simina
*Lic.Teoretic Costesti – Badea Silvia
*Grup Sc. Agricol Costesti – Nicolae Gherghina
*Grup Sc. „Ferdinand I” Curtea de Arges – Moise Zoea

Gradinite
*G.P.P. Nr.1  Pitesti - TRANDAFIR VIORICA
*G.P.P. Nr.2  Pitesti - POPA MARIANA VASILICA
*G.P.P. Nr.4 Pitesti - PETRE DANIELA
*G.P.P. Nr.8 Pitesti - NEDELCU MILICA
*G.P.P. Nr. 10 Pitesti - VITAN H. MARINELA PETRUTA
*G.P.P. Nr. 18 Pitesti - REPTA ELENA
*G.P.N. Nr. 21 Pitesti - POPA ILEANA LUMINITA
*G.P.P. Nr. 5 Pitesti - MINCIUNA TEODOR IONUT
*G.P.P. Nr. 2 Curtea de Arges - MIHAI TATIANA
*G.P.P. Nr. 4 Campulung - COSAC MAGDALENA
*G.P.P. Nr. 12 Mioveni - CIRLANARU MARIA VIORICA
*Gradinita Speciala Pitesti - MIHALACHE ELENA

Directori scoli urban
*Scoala Nr. 1 Pitesti - CRISTEA MARIUS
*Scoala Nr. 2 Pitesti - ZIBILEANU CORNELIA
*Scoala Nr. 7 Pitesti - RETEVOIESCU STELA
*Scoala Nr. 11 Pitesti - ARGHIRA CORINA
*Scoala Nr. 19  Pitesti - POPA JENI MARIANA
*Scoala cu clasele I - VIII Bascov - DIACONESCU CONSTANTIN
*Scoala Nr. 1 Costesti - FLORICEL IOANA
*Scoala „G. Toparceanu” Mioveni - PANAIT CARMINA
*Scoala „L. Rebreanu” Mioveni - ROSU ALINA
*Scoala Nr. 3 Pitesti - BRASLASU EMANUELA
*Scoala Nr. 4 Pitesti - ION ADRIANA
*Scoala Nr. 9 Pitesti - TOMA NICULAE
*Scoala Nr. 18 Pitesti - VOICU DANIELA GABRIELA
*Scoala Nr. 3 Campulung - OANA ION
*Scoala  Nr. 1 „Oprea Iorgulescu” Campulung - SUTA ANISOARA
*Scoala Nr. 7 Campulung - PETI LUISA
*Scoala Nr. 3 Curtea de Arges - BADIC VALENTINA

Directori scoli rural
*Scoala cu clasele I – VIII  Brosteni – Aninoasa - SIMON GHEORGHE
*Scoala cu clasele I – VIII Dragoslavele - MARES CICERONE
*Scoala cu clasele I – VIII
*Podu Dambovitei - LUPU ION
*Scoala cu clasele I - VIII Vulturesti - MARES NICOLAE
*Scoala cu clasele I - VIII Badiceni - MITARU MARIAN
*Scoala cu clasele I - VIII Berevoiesti - PROCA ROMULUS
*Scoala cu clasele I - VIII Salatrucu - TACHE ION CRISTIAN
*Scoala cu clasele I - VIII Suici - HIRICA GHEORGHE
*Scoala cu clasele I – VIII Barla - DRAGOMIR NICOLESCU FLORIN
*Scoala cu clasele I - VIII Izvoru - GHEORGHE NICULAE
*Scoala cu clasele I - VIII Mirosi - ILIE TIBERIU
*Scoala cu clasele I - VIII Slobozia - GRUIA GHEORGHE
*Scoala cu clasele I – VIII - Stefan cel Mare- ALEXE CATALIN
*Scoala cu clasele I - VIII - Vulpesti - DIACONESCU EUGENIU
*Scoala cu clasele I - VIII Galesesti – Budeasa - MEGHERELU ILIE
*Scoala cu clasele I - VIII Cotmeana - STEFAN VASILE
*Scoala cu clasele I - VIII Teiu - PANDREA MIRELA EMILIA
*Scoala cu clasele I - VIII Valea Ursului - TOMOZEIU ANA












































































Taguri:
Bitpress
Comentează

Pentru a comenta, te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi
Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi
MAI MULTE ARTICOLE DESPRE:
Momentan nu există recomandări bazate pe conținutul acestui articol. Trimite tu un articol pe această temă.
Bitpress
ABONEAZĂ-TE LA NEWSLETTER

Abonează-te pentru a primi buletinul de știri prin email. Fără SPAM !

Bitpress
CURS VALUTAR
22 decembrie 2014

AED 0.9919 -0.11 %
AUD 2.9697 -0.25 %
BRL 1.3698 0.00 % -
CAD 3.143 -0.09 %
CHF 3.712 -0.15 %
CNY 0.5856 -0.14 %
CZK 0.1617 -0.37 %
DKK 0.6005 -0.17 %
EGP 0.5096 -0.10 %
EUR 4.4674 -0.17 %
GBP 5.6895 -0.38 %
HUF 1.4128 -0.23 %
INR 0.0576 -0.17 %
JPY 3.041 -0.45 %
KRW 0.3325 +0.33 %
MDL 0.2321 -0.09 %
MXN 0.2502 +0.12 %
NOK 0.4923 -0.53 %
NZD 2.8277 -0.14 %
PLN 1.0479 +0.24 %
RSD 0.0368 -0.27 %
RUB 0.0644 +6.45 %
SEK 0.4704 -0.34 %
TRY 1.5716 +0.27 %
UAH 0.2333 0.00 % -
USD 3.6433 -0.11 %
XAU 140.0506 -0.24 %
XDR 5.2937 -0.19 %
ZAR 0.3146 +0.38 %

Mai mult
...
...
Salvamontistii pitesteni participanti la expeditia in Himalaya, s-au intors acasa

Ultima medie cu care s-a intrat in liceele din Arges

Totul despre admiterea la Universitatea de Stat din Pitesti!

Sotia prefectului Gogu Davidescu a murit

Targul de nunti “Salonul mireselor 2014” - editia I

Crin Antonescu a venit la Pitesti ca sa-l injure pe Ponta

Peste o mie de argeseni au demonstrat la mitingul USL Arges

Elena Udrea, laureata la Festivalul de la Mamaia


Florin Popescu, acuzat de Boureanu ca face afaceri cu Nicolescu si ,,benzinarul" Fratica