27 Jan 2021 | Vremea în : °C
Bitpress
Antrenorul CS Mioveni pleacă în staff-ul naționalei, după o victorie dramatică în Liga II, cu Luceafărul Oradea

Adrian Mihalcea a reușit să-și ia la revedere de la CS Mioveni printr-o victorie obținută greu, în ultimele secunde ale partidei. Cosmin Contra l-a invitat pe Mihalcea să facă parte din staff-ul tehnic al echipei naționalei de fotbal a României. Mioveniul va trebui să găsească, așadar, un nou antrenor, al treilea, după 9 etape.

Primele douăzeci de minute au curs fără mari semne că meciul va deveni unul foarte disputat.

Vlad Rusu a deschis ostilitățile în minutul 26, înscriind pentru Luceafărul. Avantajul a rezistat doar 8 minute, Ionuț Rădescu egalând în minutul 34. Scorul pauzei, 1-1.

Același Vlad Rusu avea să îi pună, din nou, pe orădeni în avantaj, înscriind din 2 metri la centrarea lui Codoban. Mioveniul a replicat după același model, Rădescu ralizând și el dubla în minutul 76. Ziua bună a jucătorului din Mioveni avea să fie încununată în minutul 90 al meciului, cu înscrierea golului de 3-2 și bifarea unui hat-trick memorabil, de 3 puncte în clasament, cu care echipa urcă pe locul 7, în timp ce Luceafărul cade pe locul 19.

După un început de sezon șters, CS Mioveni reușește, iată, o performanță involuntară și dă un antrenor de națională...

„A fost ultimul meu joc aici. Am fost cooptat în staff-ul lui Cosmin Contra la echipa națională. E un drum pe care l-am ales, sper să fie de bun augur. Și Mioveniul ar trebui să fie mândru că dă antrenor la echipa națională. Este o onoare și o mare responsabilitate , avem mult de muncă, venim într-un moment dificil și trebuie să schimbăm în bine totul. I-am făcut o promisiune d-lui primar, în viitorul meu voi mai veni antrenor la Mioveni, îmi doresc lucrul ăsta”

ABONEAZĂ-TE LA NEWSLETTER

Abonează-te pentru a primi buletinul de știri prin email. Fără SPAM !