21 Sep 2021 | Vremea în : °C
FC Argeș și CS Mioveni rămân fără puncte după primele două etape ale Ligii I

Reprezentantele Argeșului în prima ligă de fotbal, FC Argeș și CS Mioveni, au jucat vineri meciurile etapei a doua fără a reuși să-și pună vreun punct în portofoliu.

Elevii lui Andrei Prepeliță au fost răpuși de Bătrâna Doamnă, UTA Arad, după ce în prima etapă pierduseră la Craiova. Arădenii au plecat de la Pitești cu toate cele trei puncte, după ce au dat lovitura fatală argeșenilor încă din minutul 4, prin golul înscris de Dangubic.

CS Mioveni – Rapid București s-a jucat de la ora 21,30 pe Stadionul Orășenesc, sub dominația categorică a galeriei rapidiste, cea care a oferit un spectacol mai intens și mai coerent, comparativ cu meciul anost derulat pe gazon.

CS Mioveni pierduse în prima etapă la Gaz Metan Mediaș, scor 0-1, în timp ce Rapidul a venit la Mioveni după o victorie în fața Chindiei.

După ce prima repriză a avut puține faze de poartă, Rapidul a deschis scorul în minutul 42 prin Dragoș Grigore care a lovit cu capul o minge expediată din corner.

După reluare, în minutul 55 Bălan a înscris pentru 2-0 din interiorul careului, stabilind scorul final. Mioveniul a avut încercări sterile de a da replica, pe fondul lipsei de inspirație a atacanților, iar perioada romantică instalată după minunea promovării se termină brusc la contactul cu prima ligă. Alexandru Pelici are o sarcină grea pentru a părăsi coada clasamentului. În etapa 3 CS Mioveni joacă la Sepsi, luni, 2 august.

Comentează

Pentru a comenta, te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi
Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi
MAI MULTE ARTICOLE DESPRE:
Bitpress
ABONEAZĂ-TE LA NEWSLETTER

Abonează-te pentru a primi buletinul de știri prin email. Fără SPAM !