16 Sep 2019 | Vremea în : °C
Bitpress
Liga 4: Misiune imposibilă pentru AS Colibaşi în meciul cu liderul ACS Unirea Bascov

Pe o vreme mohorâtă, Stadionul din Făget a fost gazda suferinței astăzi, pentru Tigrii ASC, în etapa cu numărul 13, care chiar a fost cu ghinion pentru colibășeni. ACS Unirea bascov, liderul județean al Ligii a IV-a, şi-a continuat seria meciurilor fără înfrângere. Dispunând de un lot puternic, cu jucători profesionişti experimentați, au tranşat categoric victoria în fața entuziaştilor amatori ASC.

În ciuda zbaterilor furibunde ale Tigrilor, pauza avea să consemneze un scor de neprezentare, 0-3...

În repriza secundă, ploaia de goluri s-a abătut pe stadion, ca în vremurile bune, dar a inundat, mai ales, poarta gazdelor.

Liderii au înscris încă de patru ori, iar Tigrii au depăsit pragul minim de onoare, cu un al doilea gol marcat la ultima fază a partidei.

Scor final, 2-7.

ACS Unirea Bascov este pe locul I cu 39 de puncte, urmată de AS Poiana Lacului- 28 puncte. AS Colibași cade pe locul 11, cu 17 puncte.