06 Dec 2019 | Vremea în : °C
Bitpress

Meci dramatic de handbal in Divizia A

Meci de handbal dramatic intre SCM Universitatea Pitesti si HC Sebes, ambele echipe jucand in Divizia A. Dupa un joc deosebit de disputat cu o echipa care in perioada de iarna a transferat trei jucatoare de Liga Nationala (2 de la Corona Brasov si una Bidascu Oana, revenita din Polonia, care a fost si la Pitesti, in probe, si din cauza pretentiilor financiare ale jucatoarei nu s-a concretizat transferul), meciul a ramas netransat.

Jocul a fost de un dramatism deosebit. Pitestencele au condus la inceputul meciului, scorul a fost egal, 26-26. La pauza conduceau oaspetele cu 15-9, iar in minutul 58 conduceam noi cu 25-23, pentru ca la final scorul sa fie egal.