02 Dec 2021 | Vremea în : °C
Bitpress
După Liga Florilor, Dacia Mioveni se bate cu CSM Craiova și în prima ligă națională de volei!

Duelurile Daciei Mioveni cu SCM Craiova se multiplică, din prima ligă de handbal, Liga Florilor, la prima ligă de volei, Divizia A1.

După debutul fericit la acest nivel, cu victoria categorică obținută în Sala Sporturilor Mioveni împotriva Științei Bacău (3-0), voleibalistele Mioveniului vor juca la SCM Craiova, o echipă ambițioasă, revenită în prima Ligă după o pauză de patru ani.

Voleibalistele Daciei, antrenate de Marius Dascălu și Valeriu Fianu, încrezătoare după primul meci, merg în Bănie cu gândul la o nouă victorie, ceea ce ar fi un start excelent, la prima participare în Divizia A1.

În prima etapă, SCM Craiova a pierdut în deplasarea de la CS Medgidia, echipă care a terminat campionatul trecut pe locul 4.

Oltencele antrenate de Lucian Zlotea și Dănuț Pascu au făcut un prim set foarte bun, mergând cap la cap cu gazdele, dar au pierdut la limită, cu 23-25. Experiența gazdelor și-a pus apoi amprenta, Medgidia controlând jocul pana la final. S-a terminat 3-0 (25-23, 25-14, 25-20).

Se anunță un meci încins între noile echipe intrate în prima divizie!

Meciul se va disputa sâmbătă, 16 octombrie, în Sala Polivalentă din Craiova, de la ora 17.00.

Comentează

Pentru a comenta, te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi
Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi
MAI MULTE ARTICOLE DESPRE:
Bitpress
ABONEAZĂ-TE LA NEWSLETTER

Abonează-te pentru a primi buletinul de știri prin email. Fără SPAM !